• חנן בר-און

הכל למען המשפחה

עודכן: 9 בפבר׳ 2020


באופן היסטורי, מכונית משפחתית נטועה כל כך חזק בהוויה הישראלית. הזמנים משתנים - כנסו בכדי ללמוד על הסגמנט (המצטמצם) ולגלות האם היא בכלל מתאימה לכם.

טויוטה קורולה

משפחתית

השילוב מכונית סדאן (בדרך כלל מרכב 4 דלתות), בסגמנט המשפחתיות, עם מנוע 1600 סמ"ק, תיבה אוטומטית ורצוי ממוצא יפני, בוודאי מוכר לרובכם - להן "משפחתומטית". כן – זהו שילוב שנפוץ בעיקר בישראל או ליתר דיוק - היה מאד נפוץ בשלושים השנים האחרונות - כיום תמצאו את השילוב הזה בעיקר בקרב ציי רכב. סגמנט המשפחתיות ממוקם בדיוק באמצע שבין משפחתיות קטנות ומשפחתיות גדולות. מכונית משפחתית כוללת בדרך כלל אוסף של פרמטרים שעשויים להתאים ללא מעט משפחתיות, מבחינת מרווח, ביצועים, אבזור, בטיחות וכמובן מחיר, אם כי הזמנים משתנים ובמחיר מעט גבוה יותר, יהיו רבים שיעדיפו "לפזול" לכיוון רכבי פנאי-שטח, שמעניקים תחושה יותר אפנתית ומפנקת ומאפשרים לבעליהן "לשבת גבוה על הכביש".

מכוניות משפחתיות נמכרות סביב 130 אלף שקל. דוגמאות מסגמנט זה: טויוטה קורולה, סקודה אוקטביה, קיה פורטה, פיג'ו 308, יונדאי i30, סובארו אימפרזה וכמובן רבות אחרות. יתרונות: מכונית משפחתית מרווחת מספיק למרבית המשפחות, לעיתים מוצעת במרכב סדאן, האצ'באק (5 דלתות) או אפילו במרכב סטיישן שמאד שימושי למשפחה. היא מציעה עלויות רכישה ותפעול סבירות, היא חזקה מספיק לכל מתאר ועדיין שפויה מבחינת צריכת דלק, וכיום גם בטיחותית למדי. חסרונות: סגמנט הפנאי-שטח או הקרוסאוברים הפך עבור רבים לאטרקטיבי יותר. חיסרון נוסף הוא שלמרות שם הסגמנט, משפחות רבות הבינו שהמרווח מצומצם מאחור ולמען האמת, רק משפחתיות גדולות מעניקות רוחב מושב שיאכלס ללא קושי נוסעים לצד כסאות ילדים.

פיג'ו 308

רוצה ייעוץ נוסף? מתלבט לגבי רכישת רכב? צור קשר

#משפחתית #סגמנטהמשפחתיות #1600 #1600סמק #סטיישן #טויוטהקורולה #משפחה #משפחתיתקומפקטית #פיגו308 #סקודהאוקטביה #מרווחת

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול