• חנן בר-און

מכונית ב-5,000 שקל? הייתכן?

עודכן: 9 בפבר׳ 2020


זו לא טעות - ניתן לקנות מכונית גם בסכום זעום, רק יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

יונדאי אלנטרה

מאות מכוניות!

נניח שאתם זקוקים למכונית באופן דחוף, ואין לכם יותר מדי כסף. אולי רק השתחררתם מהצבא או שאתם סטודנטים שמבקשים כלי תחבורה זמין ליד הבית. האם ניתן לקנות מכונית ב-5,000 שקל?

ובכן, התשובה היא שכן. מצאתי באינטרנט מאות מכוניות בתקציב הזה. הן שייכות לכל מיני סמגנטים: קטנות, משפחתיות, גדולות, אפילו מסחריות. חלקן ידניות, חלקן אוטומטיות. נכון, הן לא תמיד הכי שמורות, לחלקן קילומטראז' אסטרונומי, אך פה-ושם יש באמת מציאות.

דוגמאות: בסגמנט סופר-מיני תמצאו למשל, פיג'ו 206 שנת 2008 או פיאט פונטו ספייס 2004. בסגמנט המשפחתיות: מאזדה 323 לנטיס שנת 2000, יונדאי אלנטרה 2006. בסגמנט משפחתיות גדולות: מאזדה6 שנת 2003 ואפילו רנו מגאן 2009 – שהיא ככל הנראה המכונית החדשה ביותר שתקנו בסכום כה נמוך. ויש גם מסחריות למכירה, כמו למשל רנו קנגו שנת 2002.

רנו מגאן סדאן

אז מה כדאי? פיג'ו? יונדאי או מאזדה? אולי בכלל רנו?

התשובה שלי היא, שבתקציב הזעום הזה, ממש לא משנה, אם המכונית ממוצא יפני, קוריאני, צרפתי או איטלקי. כשהמכוניות ישנות, בחרו את המכונית שיש לה את הטסט הרחוק ביותר, והיא השמורה והמטופלת ביותר, בקשו תיעוד של הטיפולים. בסופו של דבר, לבצע יישור קו ברכב יעלה הרבה מאד כסף, לכן בדקו שהמנוע והגיר תקינים עד כמה שניתן, שהצמיגים עדיין עם "בשר" ושכל מערכות החשמל עובדות. ועוד משהו שאולי לא חשוב למי שגר בצרפת, אבל קריטי עבורנו: בדקו שהמזגן תקין - תיקון משמעותי (מעבר למילוי גז...) עלול לגבות מחיר יקר מאד.

רוצה ייעוץ נוסף? מתלבט לגבי רכישת רכב אחר? צור קשר

#מאזדה #משומשת #מנוע #פיאט #סגמנטהמשפחתיות #סופרמיני #מסחריות

107 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול