• חנן בר-און

שומרת על מעמדה

עודכן: 23 בפבר׳ 2020


אין לי ספק שגם הפיקנטו החדשה תמשיך את ההצלחה של קודמתה. מה יש בה במכונית המיני הזו שכל כך אוהבים אותה במחוזותינו?

פיקנטו החדשה (ימין) והקודמת

פיקנטו - תעודת זהות

שוק הרכב הישראלי מפתיע בכל פעם את עצמו ואת העולם: קיה פיקנטו, מכונית המיני הקוריאנית הנפוצה, סיימה את 2015 כשהיא מדורגת במקום הראשון, והגיעה למקום השני בשנת 2016. מה יש בה, בקטנטנה הזו שכל כך אוהבים אותה פה? יצאתי לגלות, והפעם עם הפיקנטו החדשה שהגיעה ארצה במהלך אביב 2017.

איך בחוץ?

חיצונית, פיקנטו מהדור השלישי היא מכונית נאה ודומה מאד לקודמתה, פרט לחזית שנראית מעט יותר בוגרת ומישרת קו עיצובי עם יתר דגמי קיה. למרות הדמיון החיצוני, הפיקנטו קיבלה פלטפורמה חדשה לגמרי, שהיא מעט ארוכה יותר. עובדה זו אמנם לא שינתה את ממדי המכונית החיצוניים, אך לדברי קיה הגדילה את מרווח הפנים.

איך בפנים?

מורגש מעט שינוי לטובה בסעיף המרווח הפנימי. התכנון שונה לגמרי וגם הוא בהחלט משודרג, עם יותר אבזור, כולל מערכת מולטימדיה עם צג 7 אינצ', בקרת אקלים ובסעיף הבטיחות שבע כריות אוויר ומערכת לבלימת אוטונומית במצבי חירום - שאפו! גם החומרים בדרך כלל באיכות סבירה ומעלה. תמיד נאמר על הפיקנטו שהיא מציעה עיצוב פנימי בוגר ביחס לסגמנט המיני וגם כעת – זו מכונית שבקלות יכולתם לחשוב שהיא בסגמנט גבוה יותר - סופר-מיני או אפילו משפחתית קטנה. למרבה הצער, תא המטען עדיין נשאר קטן. אם חשבתם לדחוס שם עגלת תינוקות, תחשבו שוב (או שתחשבו על מכונית אחרת...).

איך היא נוסעת?

בניגוד לעיצוב החיצוני והפנימי, יחידות ההנעה כלל לא עברו שינוי. קיבלנו לבדיקה את הגרסה הבכירה בהיצע, חמושה במנוע 1.2 ליטר אליו משודכת תיבה אוטומטית בעלת ארבעה הילוכים. תצורת הנעה זו נחשבת כיום למעט מיושנת, אך מצליחה לשנע את הפיקנטו בצורה סבירה, הגם שמרגישים שהמנוע מתאמץ, בעיקר בעליות או בעקיפות, ואז הוא גם מרעיש מדי. צריכת הדלק המשולבת דומה לזו שהציג הדגם הקודם, ואולי טיפונת טובה יותר: 13 ק"מ לליטר. זה לא מספיק טוב בימינו עבור מכונית קטנה כל כך, שאף השילה משקל. התנהגות הכביש של המכונית בוגרת יותר ביחס לעבר והיכולת הדינאמית מפתיעה לטובה.

שווה קנייה?

אם אהבתם את הפיקנטו הקודמת (וסטטיסטית, בהחלט כן), זו החדשה מהווה המשך טבעי עם אותן איכויות. בעצם, היא אף משפרת את קודמתה, אז מה יש לכם להפסיד? יש כאן מתכון טוב שמציע גם סחירות טובה בעתיד.

רוצה ייעוץ נוסף? מתלבט לגבי רכישת רכב אחר? צור קשר

#קיהפיקנטו #סגמנטמיני #מכוניתקטנה #חסכונית #חיסכוןבדלק #רכבקוראני #קוריאנית

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול